تبلیغات
همه چی‌ از همه‌جا - 9کشته و مفقود و ۱۶ زخمی در انفجار خط لوله گاز سرخس

آدرس آی پی:
سیستم عامل:
نسخه: بیت
اندازه تصویر:

همه چی‌ از همه‌جا - 9کشته و مفقود و ۱۶ زخمی در انفجار خط لوله گاز سرخس

"تمامی مطالب این سایت مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد "

صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
تبلیغات
تبلیغات

تبلیغات

پشتیبانی آنلاین


------------MRM------------

--------------SASY-------------

--------------CYRUS-----------
-------------Farsi1---------

معرفی سایت به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered MRM

نویسندگان

آمار

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان:
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازید :
آخرین بروزرسانی:

خوش آمدید
تبلیغات
موضوع: اخبار | نویسنده: Farsi1


وقوع انفجار در خط لوله گاز پالایشگاه شهید هاشمی نژاد سرخس در شمال شرقی ایران، تعدادی کشته و مجروح برجای گذاشت.

ادامه در ادامه مطلب


وقوع انفجار در خط لوله گاز پالایشگاه شهید هاشمی نژاد سرخس در شمال شرقی ایران، تعدادی کشته و مجروح برجای گذاشت.

این حادثه هنگامی رخ داد که پیمانکاران در حال احداث خط انتقال جدیدی برای انتقال گاز به شبکه سراسری ایران بوده اند.


بنا به گفته محمدرضا غریبی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، ۲۵ نفر در محل انفجار حضور داشته اند که ۱۶ نفر از آن ها به بیمارستان امام رضا در مشهد منتقل، شش نفر از آنها مداوا و ترخیص و ده نفر نیز بستری شده اند.

به گفته آقای غریبی، پزشکی قانونی مرگ چهار نفر را در این حادثه تایید کرده است، اما از سرنوشت پنج نفر دیگر هنوز خبری نیست.

رضا وفایی نژاد، مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، میزان سوختگی ۱۰ نفر مجروح این حادثه را بین ۳۰ تا ۹۰ درصد عنوان کرده ‌است.

به گزارش خبرگزاری مهر، این انفجار روز جمعه ۱۹ شهریور ماه به دنبال برخورد بیل مکانیکی با خطوط لوله ۳۰ اینچ تامین پالایشگاه هاشمی نژاد (خانگیران) روی داد.

علاوه بر از سرویس خارج شدن پالایشگاه شهید هاشمی نژاد، تعداد ۸ حلقه از چاه های نفت مناطق مرکزی ایران نیز برای رعایت ایمنی به طور موقت از مدار تولید گاز خارج شده اند.

پس از این انفجار که در نود کیلومتری شهر مشهد رخ داد، گاز تعداد زیادی از واحدهای صنعتی در استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی قطع شده است تا امکان برقراری در خطوط لوله گاز بخش های خانگی و تجاری فراهم شود.

در همین زمینه محمدرضا نفتی، رئیس روابط عمومی شرکت نفت خراسان رضوی به ایرنا گفت: "پیمانکاران به سرعت در حال کار در منطقه هستند و بازسازی خط گاز مشهد _ سرخس ظرف ۴۸ ساعت آینده انجام می شود."

حسن منصوری، مدیر کل دفتر پشتیبانی فنی تولید توانیر با تاکید بر اینکه با قطع گاز نیروگاه ها، مشکلی در تامین برق استان های شمال شرقی به وجود نیامده است، گفت: "در حال حاضر ۴ نیروگاه در استان های شمال شرق کشور گاز ندارند اما پیش بینی می کنیم در ساعات آینده امکان تامین گاز یکی از آنها فراهم شود."

آقای منصوری گفت: "هم اکنون برای کاهش فشار به شبکه برق استانهای شمال شرق کشور، مقادیری برق از سایر بخش های کشور به این شبکه تزریق می شود."

مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در ادامه با اشاره به تامین خوراک گازی پالایشگاه هاشمی نژاد از طریق دو خط لوله، گفت: "مشکل تامین خوراک گازی این پالایشگاه به طور کامل مرتفع شده است."

پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد (خانگیران) ظرفیت تولید روزانه ۵۵ میلیون متر مکعب گاز طبیعی را دارد که در اثر انفجار، ظرفیت تولید گاز آن در حدود ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده ‌است.
 
تبلیغات